Свят

16 април 2018 17:44

Григор и Давид Гофен започнаха с победа на двойки в Монте Карло

С победа на двойки започна участието на Григор Димитров и Давид Гофен на турнира от "Мастърс 1000" на клей в Монте Карло. Българинът и белгиецът, които са приятели извън корта и съседи в княжеството, победиха французите Адриан Манарино и Фа...

източник: clubz.bg
Виж повече

Свързани новини

US Open приключи рано за Григор Димитров

27 August 2018 21:42

Григор Димитров отпадна в първия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис - 3:6, 2:6, 5:7 срещу Стан Вавринка в мач, продължил 2,25 минути на централния корт "Артър Аш". Очаквайте подробности.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Стан Вавринка

27 August 2018 17:24

Григор Димитров стартира участието си на US Open. Задачата на най-добрия български тенисист обаче е много тежка, тъй като още в първия кръг ще се изправи срещу един от топ тенисистите - Стан Вавринка. Това е осми двубой между двамата, като досега Димитров води в общото съперничество с 4:3 победи.Двамата се изправиха един срещу друг и на Уимбълдън, и то отново в мач от първия кръг в турнира на трева. МАЧА МОЖЕ ДА СЛЕДИТЕ ТУК Тогава Димитров спечели с 6:1 първия сет, но загуби два поредни тайбр

Григор Димитров и Стан Вавринка - единият ще отпадне

27 August 2018 09:25

Григор Димитров и Стан Вавринка излизат един срещу друг още в първия кръг на последния за годината турнир от Големия шлем - US Open в Ню Йорк. Двамата ще открият програмата на централния корт "Артър Аш" малко след 19 часа българско време. По единодушното мнение на специалистите това е най-интересният мач от първия кръг, след който един от двамата ще си тръгне. Григор срещу Стан Вавринка още в първия кръг на US Open Григор Димитров има предимство в преките двубои - 4:3. Сега обаче Стан е в по-добра форма. Швейцарецът победи Димитров с 3:1 сета в първия кръг на "Уимбълдън", след това започна да се доближава до най-добрия си тенис. През миналата година той лекуваше контузия, а в настоящата трудно връщаше формата си. След силната 2017-а пък Григор загуби инерция и скоро може да излез от топ 10. Мачът Григор Димитров - Стан Вавринка ще бъде предаван пряко по "Евроспорт".

Григор Димитров остава осми в света

26 August 2018 15:00

Григор Димитров запази осмата си позиция в световната ранглиста, последното издание на която бе обновено днес, в навечерието на Откритото първенство на Щатите.

Григор Димитров открива US Open срещу бивш победител в турнира

23 August 2018 22:37

Най-добрият български тенисист Григор Димитров получи много тежък съперник за старт на последния за годината турнир от Големия шлем - US Open. Световният №8, който загуби много точки с ранното си поражение в Синсинати, ще трябва да се изправи срещу Стан Вавринка - победител в надпреварата от 2016 година, информира Sportlive.bg. Двамата се изправиха един срещу друг и на Уимбълдън, и то отново в мач от първия кръг в турнира на трева. Тогава Димитров спечели с 6:1 първия сет, но загуби два поредни

Джокович детронира Григор Димитров в Синсинати

17 August 2018 21:06

Григор Димитров отпадна на турнира от "Мастърс 1000" в Синнисати, САЩ - той не успя да защити титлата и точките си (1000) от миналата година и в понеделник ще отстъпи най-малко две позиции в световната ранглиста - точно преди US Open. Сега е пети (напрактика седми, а при още една победа на Джокович ще е осми). Гришо загуби доиграването срещу Новак Джокович - 6:2, 3:6, 4:6. Миналата нощ (наше време) двубоят бе прекъснат и отложен за днес при 2:1 в третия сет за сърбина. Григор и Джокович доиграват мача в петък, сърбинът води При завръщането на двамата на корта Ноле беше непоклатим и не даде много шансове на своя съперник. Димитров получи само една точка за пробив - при 3:4, но не успя да направи брейк. Още тази вечер бившият №1 в света излиза срещу Милош Раонич на четвъртфинал. За първата ни ракета предстои Откритото първенство на САЩ - от 27 август. Аут от турнира в щата Охайо е и финалистът от 2017 г. Ник Кириос (Австралия). Той бе сразен от Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) - 6:7(4), 7:6(6), 6:2 в атрактивен сблъсък. На четвъртфинала Делпо ще играе с Давид Гофен (Белгия).

Григор Димитров изтърва победата над Джокович, дъждът спря мача (ВИДЕО)

17 August 2018 05:33

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпусна отличен шанс да запише престижна победа над бившия номер едно и настощя шампион от "Уимбълдън" Новак Джокович при опита си да защити титлата си от Мастърса в Синсинати. Димитров и Джокович не успяха да довършат мача си, след като дъждът ги спря при резултат 6:2, 3:6, 1:2 в полза на Ноле. Българинът има едва 1 победа в общо 8 мача със сърбина, а днес нещата тръгнаха в русло, което беше крайно удобно за втори успех. Още преди мача б

Григор мина през Миша Зверев, излиза срещу Джокович

16 August 2018 03:53

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от серията "Мастърс 1000" в Синсинати, САЩ, след 2:0 (7:6(5), 7:5) срещу Миша Зверев (Германия). В следващия рунд Гришо, който защитава титлата в щата Охайо, излиза срещу Новак Джокович. Двубоят със Зверев се забави с часове заради дъжд. А след дъжда шампионът от 2017-а започна лошо и допусна пробив още в първия гейм. Така по-големият брат от тенис фамилията Звереви поведе с 2:0 и 3:1.  Постепенно българинът стабилизира играта си и намали непредизвиканите грешки, характерни за него през целия двубой. В шестия гейм той върна брейка от петата възможност и изравни. Димитров влезе в успешна серия, но Зверев на свой ред отвърна и двамата стигнаха до тайбрек. Първата ни ракета дръпна с 4:1, Миша изравни, но в крайна сметка Григор запази нервите си и реализира първия сетбол. Втората част вървеше гейм за гейм. При 3:3 хасковлията имаше две точки за пробив, но руснакът с германски паспорт се измъкна. Това обаче не се случи при 5:5, когато Гришо стигна до пробив. Григор Димитров загуби от Новак Джокович Последва леко колебание на своя начален удар, но Димитров все пак успя да спечели чисто. С Джокович играха съвсем наскоро - на турнира в "Куинс клъб" преди "Уимбълдън" и Ноле грабна успеха с 2:0. След това той триумфира на "Уимбълдън". Димитров го е побеждавал само веднъж. Бившият №1 в света преодоля Адриан Манарино (Франция) с 4:6, 6:2, 6:1.

Дъжд забави първия мач на Григор в Синсинати

15 August 2018 23:52

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започва днес участието си на турнира в Синсинати. Първата ни ракета ще започне защита на титлата си срещу немския тенисист Миша Зверев във втори кръг на Мастърса.  Двубоят трябваше да стартира около 22 часа и постепенно бе отлаган до 23.15 часа, тъй като срещата между Гарбине Мугуруса и Леся Цуренко се забави. Над Синсинати обаче заваля дъжд и началото на мача на Григор се отлага още за неопределено време, докато спре дъждът. Засега орган

Григор започва защитата на титлата си в Синсинати срещу Михаил Зверев

15 August 2018 11:07

Григор Димитров играе тази вечер срещу Михаил Зверев (Германия) във втория кръг на турнира от "Мастърс 1000" в Синсинати, САЩ. Гришо ще защитава титлата си от миналата година, когато не загуби сет в цялата надпревара. Двубоят трябва да започне около 22 часа наше време, трети в програмата е на централния корт, която започва с мача Александър Зверев - Робин Хаасе от 18 ч. След това има сблъсък при дамите. Кевин Андерсън се справи лесно с Григор Димитров Михаил Зверев се справи с Дамир Джумхур (Босна) в първия кръг - 6:3, 6:4. Напред продължава и Роджър Федерер, който преодоля Петер Гойовчик (Германия) - 6:4, 6:4. Във втория кръг вече е Давид Гофен (Белгия), справил се с гърка Стефанос Циципас, който стигна до финала в Торонто миналата неделя. Надал грабна титлата в Торонто, пропуска Синсинати Финалистът от 2017-а Ник Кириос (Австралия) не пропусна да направи шоу на зрителите. При излизането на корта за мача с Денис Кудла (САЩ) бе забравил маратонките си в съблекалнята и трябваше да му ги носят, тъй като беше обул баскетболни кецове. Кириос спечели много трудно с 6:7(2), 7:5, 7:6(9) за два часа, като спаси мачбол и имаше 6 на свое разположение. Новак Джокович също прескочи до втория рунд - 2:0 сета срещу Стив Джонсън (САЩ). Намиращата се в слаба форма Серина Уилямс загуби от Петра Квитова (Чехия) - 3:6, 6:2, 3:6.