Свят

26 април 2018 17:30

Григор надви тунизиец в страхотна битка

Григор Димитров преодоля в тежка битка тунизиеца Малек Джазири и е на четвъртфинал на турнира от ATP 500 в Барселона - 7:5, 3:6, 7:6(8) след близо 3 часа. Очаквайте подробности....

източник: clubz.bg
Виж повече

Свързани новини

Григор Димитров срещу Кей Нишикори на рождения си ден

16 May 2018 09:54

Днес Григор Димитров навършва 27 години. И на празника си излиза на корта в мач от втория кръг на "Мастърс"-а в Рим, а негов съперник е японецът Кей Нишикори. Двубоят ще започне около 14 часа наше време. Нишикори, който дълго време лекуваше контузия и в момента е 24-и в ранглистата, но започна вече да си връща формата, води с 3:1 в преките мачове. Двамата за първи път ще играят на клей. Димитров спечели последния сблъсък с азиатеца - в Бризбън през миналата година, когато грабна титлата. Победителят ще играе в третия кръг срещу Филип Колшрайбер (Германия). Нишикори започна успех с 2:0 сета срещу Фелисиано Лопес (Испания) във Вечния град. Честит рожден ден на Григор!

Милош Раонич рано отказа Григор в Мадрид

08 May 2018 23:21

Григор Димитров отпадна още във втория кръг на турнира от "Мастърс 1000" в Мадрид. Българинът отстъпи с 5:7, 6:3, 3:6 пред канадеца Милош Раонич. Григор водеше с 3:1 победи на лекувалия доскоро контузия бивш №3 в света, но днес отстъпи. Сега за него предстои турнира в Рим, за да дойде ред на "Ролан Гарос". Очаквайте подробности.

Ясен е съперникът на Григор за първия му мач в Мадрид

07 May 2018 17:01

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще стартира участието си на втория за годината "Мастърс" на клей в Мадрид срещу добре познат противник. Димитров ще се изправи в първия си мач, който е във втори кръг на надпреварата, срещу канадеца Милош Раонич. Досега двамата са играли 4 пъти на ниво ATP, като Григор води с 3:1 победи, като е в серия от три поредни победи. Никога обаче двамата не са играли на клей. Червената настилка в Мадрид е считана за една от най-бързите, когато го

Григор Димитров отново е номер 4 в света

04 May 2018 12:13

Най-добрият български тенисист Григор Димитров си върна четвъртото място в световната ранглиста, която ще бъде обновена официално в понеделник. Григор се изкачи с една позиция без дори да участва в турнир през седмицата. Той обаче ще се възползва от загубата на Марин Чилич още в първия му мач в Истанбул. Хърватинът отстъпи с 4:6, 2:6 на Малек Джазири, който измъчи докрай Димитров на осминафиналите в Барселона, а сега постигна първа победа в кариерата си над Чилич. Той не успя да защити единст

Григор Димитров остава пети в света

30 April 2018 10:09

Григор Димитров запази петата позиция в световната ранглиста на Мъжката тенис асоциация (АТР).

Григор Димитров изпусна нервите си и загуби от Буста в Барселона

27 April 2018 17:19

Григор Димитров загуби с 3:6, 6:7(4) от испанеца Пабло Кареньо Буста на четвъртфиналите на турнира в Барселона. Първият сет бе изпълнен с пробиви, като представителят на домакините успя да вземе на два пъти подаването си и завърши сета с три поредни гейма в негова полза. Във втората част нямаше нито един пробив и се стигна до тайбрек, в който Кареньо Буста бе по-стабилен. В решаващия тайбрек се стигна до разправия между двамата, а след края на срещата Гришо се приближи към опонента с

Григор Димитров с безапелационен старт в Барселона

25 April 2018 11:50

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна по брилянтен начин участието си на тенис турнира в Барселона, който е от сериите ATP 500. Световният №5 в мъжкия тенис надделя лесно след 6:2, 6:1 над черната си котка в тура Жил Симон. Френският специалист на "клей" кортове е един от най-неприятните за българина съперник в исторически план, но хасковлията беше безапелационен в първи мач от програмата в сряда. След като първите 4 гейма преминаха без пробив, Димитров влезе в

Григор Димитров отново се доближи до топ 3 на света

23 April 2018 14:47

Григор Димитров запази своята пета позиция в световната ранглиста на Мъжката тенис асоциация (АТР). Миналата седмица първата ни ракета стигна до полуфиналите в Монте Карло, където загуби от бъдещия победител Рафаел Надал. Испанецът запазва лидерската си позиция в класацията и има 100 точки повече от втория Роджър Федерер. На трета позиция се настани Александър Зверев, за сметка на Марин Чилич, който е четвърти със само 35 точки повече от Гришо. Къде ще играе Григор през тази седмица и какви с

Надал отново бе твърде силен за Григор Димитров

21 April 2018 16:37

Рафаел Надал е на финал на турнира от "Мастърс 1000" в Монте Карло след убедителен успех срещу Григор Димитров в първия полуфинал - 6:4, 6:1.  Българинът отпадна, а испанецът ще спори в неделя за титла №11 в тази надпревара срещу Александър Зверев или Кей Нишикори.  Надал има вече 33 поредни спечелени сета на клей. А Димитров все пак изпраща позитивен турнир. От два месеца насам той не бе записвал три поредни победи. И на двамата предстои турнир в Барселона идната семдица. Очаквайте подробности.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Рафаел Надал

21 April 2018 13:30

Световният №5 Григор Димитров излиза за първия си полуфинал в кариерата на тенис турнира "Мастърс" в Монте Карло. Световният №5 обаче ще има много тежка задача, тъй като се изправя срещу най-добрия тенисист на настилка "клей" както в момента, така и в историята - Рафаел Надал. Двамата ще се изправят в първи полуфинал от програмата на надпреварата в Монако в събота. Двубоят е от 14:30 часа българско време и може да следите Григор Димитров - Рафаел Надал НА ЖИВО в Sportli