Свят

13 юни 2018 16:01

Англия спря над 1200 хулигани за Мондиала

Над 1200 англичани със забрани да посещават футболни мачове са предали паспортите в британското вътрешно министерство и не могат да пътуват до Русия за Световното, съобщава Би Би Си. Ведомството е разгледало 1312 случая, а точната бройка на спрените...

източник: clubz.bg
Виж повече

Свързани новини

Колумбия разби Полша и мечтае за 1/8-финалите на Световното по футбол

24 June 2018 23:01

Отборът на Колумбия постигна важна победа с 3:0 над Полша във втория си мач от груповата фаза на Световното първенство по футбол 2018. Радамел Фалкао и съотборниците му запазиха шансовете си за класиране във фазата на директните елиминации, след като в първата среща допуснаха загуба с 1:2 от Япония. От своя страна Полша ще напусне турнира, като това бе втора поредна загуба за европейския тим. През първите 10' от срещата "дружина полска" имаше пълна доминация на терена, но не успя да

Япония и Сенегал направиха шоу, не се победиха

24 June 2018 20:07

Япония и Сенегал направиха хубав мач и не успяха да се победят - 2:2, от последната група Н на Мондиала пред 33 хиляди зрители на стадиона в Екатеринбург. Така двата тима имат равни показатели преди последния кръг - по 4 точки и голова разлика 4:3. В първите си срещи азиатците и африканците спечелиха с по 2:1 срещу Колумбия и Полша. Сенегал впечатли с мощ и разнообразна игра срещу "Дружина полска", но днес срещна по-сериозен отпор. Тимът на треньора Алиу Сисе започна по-добре. Така напълно логично падна голът на нападателя на "Ливърпул" Садио Мане в 11-ата минута, макар че грешка допусна вратарят на "самураите" Ейджи Кавашима, който прати топката в краката на острието. В 34-ата минута Япония изравни чрез Такаши Инуи. Това единственият удар в очертанията на вратата на Сенегал. Второто полувреме започна равностойно, но с доста подобрени действия от страна на азиатците, които показаха повече агресия. В средата на полувремето Япония имаше преимущество, но Осако и Инуи пропуснаха, като при втората ситуация топката срещна напречната греда. И точно тогава Сенегал повече отново - 19-годишният Муса Ванг вкара първия си гол за първия тим на своята страна. Това стана в 71-ата минута.  Япония отново бързо успя да отвърне - в 77-ата някогашната голяма звезда на японския футбол Кейсуке Хонда (влезе като смяна) изравни с точен изстрел отблизо. Световното по футбол - цялата програма на БНТ Другат среща от групата Полша - Колумбия е от 21 часа. С това ще приключи и вторият кръг от първата фаза.

Англия прескочи в елиминациите след разгром над Панама

24 June 2018 17:31

Англия очаквано си осигури място на осминафиналите на Световното - островитяните записаха най-убедителната победа като брой отбелязани голове досега, 6:1 срещу Панама. Така в група G британците и Белгия имат по 6 точки и голова разлика 8:2. Тунис и Панама не са спечелили точки. На 28 юни "трите лъва" и "червените дяволи" ще решат кой ще бъде първи и кой втори. Двете срещи от групата - от 21:00 часа, ще са последните от първата фаза на Мондиала. Хари Кейн заби втория хеттрик по руските терени - след Роналдо. И събра пет гола, с които оглави листата на голмайсторите. Таранът на "Тотнъм" се разписа от дузпи в 12-ата и 45-ата минута, а в 62-ата топката щастливо рикошира в крака му, преди да влезе в мрежата. Два пъти точен бе защитникът Джон Стоунс (8-ата и 40-ата), а веднъж Джеси Лингард в 36-ата. Много рано пролича, че Панама не може да спори с Англия.  Въпреки това е трудно да се опише радостта на феновете на отбора след попадението за 1:6 на Фелипе Балой в 72-ата. След почивката панамците имаха и други голови възможности, най-вече защото британците намалиха оборотите и дори се прибраха в половината си.

Защо американците не гледат световното по футбол

24 June 2018 15:04

За първите 10 дни от Световното първенство по футбол 2018 г. зрителската аудитория в САЩ е била с близо 44% по-малка в сравнение с 2014 г., сочат данни на компанията за анализи Nielsen. Спадът е съвместим с излъчванията на мачовете на английски по Fox и тези на испански език по пуерториканско-американската тв компания Telemundo. Мачовете по Fox се гледат от средно 1.98 млн. души в сравнение с 3.55 млн. по спортния канал ESPN през 2014 г. Telemundo отчита гледаемост от средно 1.87 млн. души,...

Руски самолет уплаши гости на Мондиала

24 June 2018 10:30

Привърженици на перуанския национален отбор по футбол, които летяха транзит през Тюмен към Москва, ще искат компенсация от авиокомпанията "ЮТейр" (ЮТэйр), заради инцидент на борда на самолета. По време на полета от Екатеринбург за Тюмен в петък се повреди един от турбовитловите двигатели. Екипажът успя да приземи самолета с един двигател, не се съобщаваше за пострадали. Посолството на Перу е било информирано, че всички пътници "са пристигнали в Москва в добро здраве", но как

Програмата на Световното първенство по футбол за днес, 24 юни

24 June 2018 07:45

Неделя е, време е за футбол. За съжаление няма ясно видими оспорвани мачове по терените в Русия, но когато става въпрос за Царя на спортовете, никога не се знае кога ще стане много интересно. В 15:00 часа на зеления терен излизат Англия и Панама. Всичко друго освен успех на англичаните ще е изненада, но кралските поданици винаги са готови да изненадат, т.е. вече изобщо не е чак такава изненада да не спечелят срещу уж по-слаб съперник. Все пак присъствието на Хари Кейн дава сигурност в атака и с

Мексико с лекота преодоля Южна Корея

23 June 2018 20:03

Мексико записа втора поредна победа на Световното - 2:1 срещу Южна Корея в мач от група F. Така "ацтеките" оглавиха класирането преди последния мач за днес Германия - Швеция, след който ще имаме повече яснота за битката за първите две места. Карлос Вела откри резултата в 26-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка при центриране. Хавиер Ернандес-Чичарито удвои в 66-ата и вече има голове на три поредни Мондиала. В 90-ата Хюн Мин Сон намали с отлличен диагонален удар отдясно. Азиатците са вече две поредни поражения (0:1 срещу Швеция на старта), а латиноамериканците имат 6 (те победиха Германия с 1:0). Очаквайте подробности.

Белгия стъжни живота на Тунис

23 June 2018 17:12

Белгия победи "само" с 5:2 Тунис в мач от група G на руския Мондиал на стадион "Спартак" в Москва. "Червените дяволи" практически са на осминафинал. Предстои им двубой с Англия на 28 юни от 21 часа в Калининград - очертава се той да реши първото място в карето. Белгия има 6 точчки и голова разлика 8:2, а поне до момента формата на тима е стряскаща за съперниците. Досега само един друг отбор беше вкарвал пет пъти в една среща - Русия. Белгийците показаха на британците как се вкарва на Тунис. Утре играят Англия и Панама. Англия се спаси в поредна мъка с гол в добавеното време Еден Азар откри от дузпа в 6-ата минута, отсъдена за нарушение срещу него самия. Остана обаче съмнение дали фаулът е извършен в очертанията на наказателното поле. А докато зрителите на стадиона и пред телевизорите се чудеха в това, Ромелу Лукаку се възползва от грешка в защитата на тунизийците - 2:0. Много бързо - в 18-ата минута, Дилан Брон намали с глава. Последваха опасности и пред двете врати. Малко по-късно Брон се контузи и беше заменен, последва го принудително и Бен Юсеф. В края на полувремето Лукаку получи нов шанс и се възползва - 3:1. След почивката двубоят продължи да бъде атрактивен и много открит. Напрежение имаше и пред двамата вратари. В 51-ата Азар реализира и от игра - 4:1. Нататък Белгия пропусна да постигне голям резултат. В игра се появи Миши Батшуай и няколко пъти очудващо се размина с гола, удари греда... Все пак това се случи в 90-ата минута, а в добавеното време Хазри прониза Тибо Куртоа още веднъж за крайното 2:5. Световното по футбол - цялата програма на БНТ Тимът на Тунис е далеч от класата на Белгия, но поне му прави чест, че не се затвори, а опита да се надиграва с един от фаворитите дори за световната титла.

Радостта, която разгневи Сърбия

23 June 2018 13:35

Една футболна среща е на път отново да разпали страстите на Балканите. Двама швейцарци с албански корени се подиграха на сърбите, които са близо до отпадане от Световното първенство по футбол в Русия. Вчера в Калининград Швейцария победи балканците с 2:1. Победните голове бяха отбелязани от Джердан Шакири и Гранит Джака – етнически албанци, израснали в Швейцария. Двамата отпразнуваха головете, използвайки албанския националистически символ – орелът. Политиката се пренесе на футболния терен, което не беше и толкова неочаквано. Джердан Шакири е роден в Косово – бившата сръбска провинция, обявила независимост през 2008 година, която Белград отказва да признае. Напрежението между Косово и Сърбия остава високо. Бащата на Гранит Джака пък е бил вкаран в затвора в бивша Югославия за агитация за независимостта на Косово. Самият футболист е споделял, че неговият баща е бил пребиван зад решетките. Треньорът на швейцарския национален отбор Владимир Петкович заяви след срещата, че политиката и футболът никога не трябва да се смесват. Думите му обаче са само констатация – реалността е, че политиката слезе на футболния терен, от който лесно се отправят политически послания към милионите зрители по цял свят. Сърбите отговориха на провокацията. Нападателят Александър Митрович попита „защо Шакири не играе за Косово, ако я обича толкова“. Сръбският треньор обаче отказа коментар по темата след загубата на неговия тим. Швейцария ще се класира за осминафиналите на Мондиала, ако победи Коста Рика в последния мач от групата. Сърбия има далеч по-тежка задача – двубой срещу петкратните световни шампиони Бразилия.

Рамзан Кадиров даде вечеря и почести на Салах и Египет

23 June 2018 11:44

Националният тим на Египет напусна днес чеченския град Грозни, а скоро ще си тръгне и от Мондиала, но поне получи почести от Рамзан Кадиров, пише "Асошиейтед прес". Лидерът на Чечения даде специална вечеря на селекцията в резиденцията си. А звездата Мохамед Салах бе удостоен като "почетен гражданин на републиката". Критики към Салах заради тур за овации с Кадиров "Фараоните" заминаха за Волгоград, където в понеделник играят срещу Саудитска Арабия, а след това си тръгват. И двата тима загубиха шансове да продължат напред. Египет избра Грозни за своя база по време на първенството. Малко след пристигането на отбора Кадиров и антуража му извадиха от хотела Салах и го закараха на стадиона в града, за да дефилират заедно пред хиляди запалянковци, които гледаха тренировката на състава. Световното по футбол - цялата програма на БНТ Тогава асът на "Ливърпул" беше освободен от заниманието и не тренираше заради контузията в рамото. На 15 юни пък футболната федерация на Египет се похвали, че Кадиров изпратил огромна торта за рождения ден на Салах.