Свят

14 юни 2018 15:41

Във Волгоград: Нека англичаните зачитат нашите паметници

Руснаците във Волгоград нямат никакво намерение да се бият с англичани по време на световното. Те ги уважават, казват, че са добре дошли в родината им, биха направили всичко, за да си изкарат гостите добре в града им и да го запомнят с положител...

източник: clubz.bg
Виж повече

Свързани новини

Германия се измъкна го германски

23 June 2018 22:58

В 90-ата минута (плюс 4) и с човек по-малко Германия успя да пречупи Швеция в група F на световното - 2:1. А беше пред отпадане още в групата за първи път от 1938 г. Така Мексико има 6 точки, Германия и Швеция са с по 3, а Южна Корея - 0. В последния кръг мачовете са Германия - Южна Корея и Мексико Швеция. Световните шампиони държат съдбата си в собстевите си ръце. Дори при равенство щяха да бъдат зависими от другата среща.  Тойвонен технично откри резултата в 32-ата минута, а в 48-ата Марко Ройс изравни. Течеше последната минута на добавеното време, когато Тони Кроос вкара страхотен гол от пряк свободен удар. Осем минути преди края Жером Боатенг беше изгонен за втори жълт картон. В последните минути Марио Гомес от упор не успя да спечели с глава, а топката срещна гредата при удар на Юлиян Бранд. Очаквайте подробности.

Мексико с лекота преодоля Южна Корея

23 June 2018 20:03

Мексико записа втора поредна победа на Световното - 2:1 срещу Южна Корея в мач от група F. Така "ацтеките" оглавиха класирането преди последния мач за днес Германия - Швеция, след който ще имаме повече яснота за битката за първите две места. Карлос Вела откри резултата в 26-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка при центриране. Хавиер Ернандес-Чичарито удвои в 66-ата и вече има голове на три поредни Мондиала. В 90-ата Хюн Мин Сон намали с отлличен диагонален удар отдясно. Азиатците са вече две поредни поражения (0:1 срещу Швеция на старта), а латиноамериканците имат 6 (те победиха Германия с 1:0). Очаквайте подробности.

Белгия стъжни живота на Тунис

23 June 2018 17:12

Белгия победи "само" с 5:2 Тунис в мач от група G на руския Мондиал на стадион "Спартак" в Москва. "Червените дяволи" практически са на осминафинал. Предстои им двубой с Англия на 28 юни от 21 часа в Калининград - очертава се той да реши първото място в карето. Белгия има 6 точчки и голова разлика 8:2, а поне до момента формата на тима е стряскаща за съперниците. Досега само един друг отбор беше вкарвал пет пъти в една среща - Русия. Белгийците показаха на британците как се вкарва на Тунис. Утре играят Англия и Панама. Англия се спаси в поредна мъка с гол в добавеното време Еден Азар откри от дузпа в 6-ата минута, отсъдена за нарушение срещу него самия. Остана обаче съмнение дали фаулът е извършен в очертанията на наказателното поле. А докато зрителите на стадиона и пред телевизорите се чудеха в това, Ромелу Лукаку се възползва от грешка в защитата на тунизийците - 2:0. Много бързо - в 18-ата минута, Дилан Брон намали с глава. Последваха опасности и пред двете врати. Малко по-късно Брон се контузи и беше заменен, последва го принудително и Бен Юсеф. В края на полувремето Лукаку получи нов шанс и се възползва - 3:1. След почивката двубоят продължи да бъде атрактивен и много открит. Напрежение имаше и пред двамата вратари. В 51-ата Азар реализира и от игра - 4:1. Нататък Белгия пропусна да постигне голям резултат. В игра се появи Миши Батшуай и няколко пъти очудващо се размина с гола, удари греда... Все пак това се случи в 90-ата минута, а в добавеното време Хазри прониза Тибо Куртоа още веднъж за крайното 2:5. Световното по футбол - цялата програма на БНТ Тимът на Тунис е далеч от класата на Белгия, но поне му прави чест, че не се затвори, а опита да се надиграва с един от фаворитите дори за световната титла.

Радостта, която разгневи Сърбия

23 June 2018 13:35

Една футболна среща е на път отново да разпали страстите на Балканите. Двама швейцарци с албански корени се подиграха на сърбите, които са близо до отпадане от Световното първенство по футбол в Русия. Вчера в Калининград Швейцария победи балканците с 2:1. Победните голове бяха отбелязани от Джердан Шакири и Гранит Джака – етнически албанци, израснали в Швейцария. Двамата отпразнуваха головете, използвайки албанския националистически символ – орелът. Политиката се пренесе на футболния терен, което не беше и толкова неочаквано. Джердан Шакири е роден в Косово – бившата сръбска провинция, обявила независимост през 2008 година, която Белград отказва да признае. Напрежението между Косово и Сърбия остава високо. Бащата на Гранит Джака пък е бил вкаран в затвора в бивша Югославия за агитация за независимостта на Косово. Самият футболист е споделял, че неговият баща е бил пребиван зад решетките. Треньорът на швейцарския национален отбор Владимир Петкович заяви след срещата, че политиката и футболът никога не трябва да се смесват. Думите му обаче са само констатация – реалността е, че политиката слезе на футболния терен, от който лесно се отправят политически послания към милионите зрители по цял свят. Сърбите отговориха на провокацията. Нападателят Александър Митрович попита „защо Шакири не играе за Косово, ако я обича толкова“. Сръбският треньор обаче отказа коментар по темата след загубата на неговия тим. Швейцария ще се класира за осминафиналите на Мондиала, ако победи Коста Рика в последния мач от групата. Сърбия има далеч по-тежка задача – двубой срещу петкратните световни шампиони Бразилия.

Рамзан Кадиров даде вечеря и почести на Салах и Египет

23 June 2018 11:44

Националният тим на Египет напусна днес чеченския град Грозни, а скоро ще си тръгне и от Мондиала, но поне получи почести от Рамзан Кадиров, пише "Асошиейтед прес". Лидерът на Чечения даде специална вечеря на селекцията в резиденцията си. А звездата Мохамед Салах бе удостоен като "почетен гражданин на републиката". Критики към Салах заради тур за овации с Кадиров "Фараоните" заминаха за Волгоград, където в понеделник играят срещу Саудитска Арабия, а след това си тръгват. И двата тима загубиха шансове да продължат напред. Египет избра Грозни за своя база по време на първенството. Малко след пристигането на отбора Кадиров и антуража му извадиха от хотела Салах и го закараха на стадиона в града, за да дефилират заедно пред хиляди запалянковци, които гледаха тренировката на състава. Световното по футбол - цялата програма на БНТ Тогава асът на "Ливърпул" беше освободен от заниманието и не тренираше заради контузията в рамото. На 15 юни пък футболната федерация на Египет се похвали, че Кадиров изпратил огромна торта за рождения ден на Салах.

Програмата на Световното първенство по футбол за днес, 23 юни

23 June 2018 07:45

Безспорно днешният ден на Световното първенство по футбол в Русия ще мине под знака на световния шампион – Германия. В 21:00 часа германците излизат за втория си мач от шампионата – срещу Швеция, и са длъжни да победят след загубата от Мексико. На пръв поглед това изглежда сигурно – само че шведите показаха напоследък, че могат да се отбраняват упорито, като най-добре това усети Италия в баражите за влизане на първенството. Затова и германците ги чака тежка задача,

Швейцария се доближи до 1/8-финалите след обрат срещу Сърбия

22 June 2018 23:06

Швейцарция победи Сърбия с 2:1 във втория си мач от група E на Световното първенство по футбол. "Кръстоносците" постигнаха пълен обрат с голове на Джака и Шакири през второто полувреме, а в 5' Митрович откри за сърбите. Сърбия показа по-добра игра през първата част, но второто полувреме изцяло изтри доброто впечатление. Швейцария се възроди през второто полувреме и показа много атакуваща игра, създавайки редица опасности. Първо в 52-ата минута резултатът бе изравнен след стр

"Суперорлите" се събудиха срещу Исландия

22 June 2018 20:21

Нигерия победи Исландия с 2:0 в мач от група D на Световното и още повече заплете ситуацията в квартета, в който са още Хърватия (вече е на исминафинал) и Аржентина. Ахмет Муса заби и двата гола в 49-ата и 74-ата минута за първата победа на "суперорлите" на Мондиала. В края на срещата Гилфи Сигурдсон пропусна дузпа, отсъдена след намеса на VAR - той прати топката над напречната греда. Така битката за второто място става още по-жестока, като преди последните срещи на 26 юни от 21 часа (Нигерия - Аржентина и Исландия - Хърватия) балканците имат 6 точки, второто място е за африканците - 3, а северняците и "гаучосите" имат по една. Очаквайте подробности.

Бразилия се измъчи, но победи Коста Рика с 2:0 (СНИМКИ)

22 June 2018 15:34

Бразилия победи Коста Рика с 2:0 в мач от група E на световното първенство по футбол в Русия. Победата бе заслужена, но бе постигната след много усилия най-вече през второто полувреме. През първото полувреме Бразилия бе по-активния отбор, но трудно може да се каже, че имаше предимство. Отборът на Коста Рика бе много добре организиран, играеше предпазливо с акцент върху защитата, но не пропускаше да се възползва да атакува вратата на съперника, когато му се удаваше възможност. Всъщност първата сериозна опасност в мача бе именно пред вратата на Бразилия малко след началото на полувремето. Футболистът на Коста Рика Гамбоа проби по десния фланг и намери Борхес в наказателното поле, но последният не уцели вратата. Бразилия имаше няколко статични положения в близост на наказателното поле на своя съперник, но те бяха отразени или от защитниците, или от вратаря Кейлор Навас, който на клубно ниво защитава цветовете на "Реал" Мадрид. В 26-та минута Бразилия все пак вкара гол, но той бе правилно отменен заради засада. Малко след това Неймар излазе сам срещу Навас, но вратарят отрази. Формално първият точен удар във вратата на Коста Рика дойде чак в 41-вата минута. Той бе дело на Марсело, но съотборникът му в "Реал" Навас спаси. Второто полувреме бразилците увеличиха темпото и натиска към вратата на Коста Рика. В началото на полувремето имаше разбъркване пред вратата на Навас, като той все пак успя да улови топката. Въпреки това Неймар връхлетя върху него и го фаулира. Малко след това Жезус уцели гредата, а след това защитник на Коста Рика изби още един удар към вратата. В 57-та минута Неймар изпусна чиста възможност. Той получи пас след пробив по десния фланг, но от точката за дузпата стреля над вратата. Малко след това Коутиньо стреля точно, но Навас спаси. Коста Рика също дебнеше за своите шансове. При една контраатака нападател не успя да улучи топката, въпреки че я получи сам в наказателното поле. На няколко пъти Неймар падна за дузпа, но такава не бе отсъдена. В 72-рата минута при една грешка в защитата на Коста Рика той получи възможност да стреля от границата на наказателното поле, но фалцовият му идар профуча покрай гредата. В 80-та минута Бразилия получи дузпа след падане на Неймар в наказателното поле. Впоследствие обаче съдията Бьорн Кайперс от Холандия изгледа видеоповторение и отмени решението си. Бразилците видимо се изнервиха и Неймар и Коутиньо получиха жълти картони за разправии със съдията. Към края на мача футболистите на Коста Рика започнаха да бавят времето чрез добре познатия способ - продължително лежане на терена. Продължението на мача бе 6 минути. В първата минута на добавеното време Коутиньо вкара гол и Бразилия поведе с 1:0. Топката бе центриана от ляво, свалена с глава от Фирмино на крака на Жезус, който я подаде на Коутиньо и от близко разстояние бившият играч на "Ливърпул" и настоящ на "Барселона" вкара между краката на Навас. Малко след това Фирмино, който играе в "Ливърпул" и бившият му съотборник Коутиньо направиха хубава атака по левия фланг. Двамата размениха двойно подаване, но Коутиньо стреля в аут. Все пак в самия край на мача Неймар вкара гол, след като получи пас от Дъглас Коста по десния фланг.

Аржентинските национали искат смяна на треньора

22 June 2018 14:20

Целият национален отбор на Аржентина настоява селекционерът Хорхе Сампаоли да бъде незабавно освободен, информира аржентинската телевизия "Тодо нотисиас". В последните часове информацията беше потвърдена и от пресата в страната на двукратните световни шампиони. Треньорът на Аржентина се извини, защити Меси Положението в лагера на "гаучосите" е ескалирало след снощното 0:3 срещу Хърватия в група D. И досега не е било цветущо - както се видя и на терена, но вече излиза от контрол, добавя популярният в. "Кларин". Асовете, начело с Лео Меси, искали нов наставник за последната среща от груповата фаза - срещу Нигерия на 26 юни в Санкт Петербург. Те не желаели да играят повече под ръководството на Сампаоли, който в момента е най-непопулярната фигура в цяла Аржентина.  Аржентина плаче, Хърватия ликува (СНИМКИ) Пресата също не го долюбва, а запалянковците хвърлят основно вината върху Сампаоли. Въпреки това към момента шефовете на футболната федерация отхвърлят варианта за смяна на селекционера посред шампионата. Те казали на играчите, че Хорхе Сампаоли ще изведе селекцията и срещу Нигерия. Това обаче може да се промени, ако звездите продължат да не отстъпват от своето, добавя "Тодо нотисиас". Вървят опити за сдобряване и потушаване на бунта.  Ако сменят треньора, аржентинците ще задминат дори Испания, която махна селекционера си ден преди откриването на първенството.