Култура

05 ноември 2018 10:05

Златните момичета ще танцуват по музика на Ара Маликян

Ара Маликян гостува на Златните момичета на България часове преди концерта си в София. Гимнастичките от Националния отбор по художествена гимнастика са фенове на арменския цигулар и го поканиха на своя тренировка да се запознаят с него на живо. Освен...

Виж повече

Свързани новини

Българският ансамбъл спечели златен медал на обръчи и бухалки в Минск

18 August 2019 17:02

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на обръчи и бухалки на Световната челиндж купа в Минск. Родните грации се представиха отлично и заслужиха оценка 28.600, което им донесе титлата. На второ място остана отборът на Беларус, а бронзовите медали са за гимнастичките на Украйна.

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели сребро на Европейските игри

23 June 2019 19:16

Българският ансамбъл по художествена гимнастика започна участието си на Европейските игри в Минск със сребърен медал на топки.

Българските гимнастички взеха три медала на Европейското

20 May 2019 10:08

Българските гимнастички се завръщат с три бронзови медала от Европейското първенство в Баку. Отличничка е Боряна Калейн, която взе индивидуално две от отличията и имаше участие в третото. Тийнейджърката направи отлично съчетание с лента, за което получи 19,750 точки. Другата ни представителка Катрин Тасева не се представи по най-добрия начин и остана на 8-о място - 17,750. Първите две места са за рускините Дина Аверина (20,400 т.) и Александра Солдатова (20,300 т.) - те единствени получиха оценки над 20. Злато за златните ни момичета в многобоя (ВИДЕО) По-рано Боряна Калейн взе отличие и на топка - 21,800 т. На този уред Тасева е седма. И тук класирането е във вида като на лента - първа е Аверина, втора - Солдатова. Ден по-рано българският отбор в състав Боряна Калейн, Катрин Тасева, Невяна Владинова и ансамбъл девойки (Яна Момчилова, Карина Димитрова, Жанина Георгиева, Александра Кьосева, Маргарита Василева и Моника Заркова) завърши трети в отборното състезание. Отбелязваме още две четвърти места. Капитанката Невяна Владинова зае тази позиция на обръч с 20,700, а Тасева получи 21,150 на бухалки. „Беше едно много силно състезание за мен. Можех да си спестя грешката на обръч, но това го отчитам по-скоро на невнимание, а не толкова на недостатъчна работа в залата. Радвам се, че имам развитие - това все пак е и целта. Успехът се дължи на много тренировки и на моето осъзнаване вече какво искам. Сега ми предстоят матури, а следващата неделя с Невяна Владинова заминаваме за Гран При в Тулон във Франция”, заяви Боряна Калейн.

Боряна Калейн спечели трети бронзов медал в Баку

19 May 2019 16:20

Боряна Калейн спечели трети бронзов медал от Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку. Българката направи отлична лента и с резултат от 19.750 спечели третото си отличие след това от отборното вчера и на топка по-рано днес.Очаквайте подробности в спортната емисия новини на БНТ!

Силно начало за гимнастичките ни на отделните уреди в Баку

17 May 2019 18:28

Силно представяне на индивидуалните ни гимнастички на Европейското първенство в Баку. Боряна Калейн, Катрин Тасева и Невяна Владинова се класираха за финалите на уредите от днес. Състезанието важи и за отборната надпревара заедно с ансамбъла девойки. Вижте подробностите от Цветелина Абрашева.

Градско първенство по художествена гимнастика за детските градини в Мездра

13 May 2019 14:20

В Деня на светите равноапостоли Кирил и Методий – 11 май, в Мездра се проведе Градско първенство по художествена гимнастика. Състезанието предизвика изключителен интерес сред почитателите на най-красивия спорт и събра 21 отбора от Мездра, Враца и Ботевград. В надпреварата се включи и един отбор от София.

Ансамбълът по художествена гимнастика спечели злато в Баку

28 April 2019 15:30

Ансамбълът на България завоюва златните медали на смесеното съчетание с обръчи и бухалки на Световната купа по художествена гимнастика в Баку. Представителките ни получиха оценка 25.550. Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова изпревариха съставa на Русия (25.250 точки), а за бронза се пребориха състезателките на Украйна (25.150).

Катрин Тасева е пета в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика

27 April 2019 22:45

Катрин Тасева зае петото място в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку. Другата ни представителка Боряна Калейн е 11-та.

Три сребърни медала за Катрин Тасева в последния ден от Световната купа

14 April 2019 18:11

Ансамбълът ни остана на шеста позиция в крайното класиране на финала на пет топки

Злато за златните ни момичета в многобоя (ВИДЕО)

13 April 2019 20:26

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София, съобщава "Гонг". Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова събраха сбор от 49.350 след изиграване на двете си съчетания. По този начин те запазиха първото място, на което се бяха настанили още след първия състезателен ден и се окичиха със златото. В петък грациите ни поставиха по много категоричен начин съчетанието си на 5 топки, за което получиха 24.950 точки. От тях 16.100 точки за трудност и 8.850 за изпълнение (видеото по-долу). Днес прекрасните ни гимнастички вдигнаха феновете на крака с изпълнението си на смесената композиция на три обръча и два чифта бухалки, която се играе на музиката от саундтрака на филма "Най-великият шоумен". Възпитаничките на Весела Димитрова допуснаха някои неточности, които обаче не повлияха за това да постигнат висок резултат. 24.400 бе оценката, която дадоха съдиите. От тях 16.500 за трудност и 7.900 за изпълнение. Зад великолепната българска петорка се класира Италия със сбор 48.800 (24.300 на пет топки и 23.900 на обръчи и бухалки). Топ три допълва Япония с 46.800 (23.350 на 5 топки и 23.050 на обръчи и бухалки). В неделя Световната купа продължава с финалите на двете съчетания, като България ще се бори за отличията и на двете композиции.