Волейболна България мисли с оптимизъм за класиране на Олимпиадата

Виж повече

Свързани новини

Горчива загуба за волейболистите след 2:0 срещу Бразилия

11 August 2019 23:40

Волейболните национали изтърваха златен шанс за класиране на олимпийските игри в Токио след загуба от Бразилия с 2:3 пред близо 6000 зрители в залата на ДКС във Варна. В отделните геймове - 25:23, 25:19, 30:32, 16:25, 11:15. Нашите поведоха с 2:0 след много силна игра в първите две части, а в третия имаха и мачбол, но отстъпиха драматично. Нататък олимпийските шампиони стигнаха до пълен обрат. Очаквайте подробности.

Младите ни волейболисти спечелиха Балканиадата

08 July 2019 10:16

Момчетата на Мартин Стоев за №1 на Балканите

Иран срази родните волейболисти

29 June 2019 23:54

Мъжкият национален отбор на България претърпя тежко поражение във волейболната Лигата на нациите, след като отстъпи от Иран с 0:3 (23:25, 23:25, 21:25) в двубой от група 19, изигран в пловдивската зала "Колодрума".  Волейболистите обърнаха Германия в петгеймов трилър "Лъвовете" остават на 12-а позиция в класирането с 13 точки (5 победи, 9 загуби). "Персите" са лидери в таблицата с 36 точки (12 успеха, 2 поражения).  Срещата започна равностойно за двата отбора, но при първото прекъсване "лъвовете" поведоха с 8:5. След втората почивка резултатът бе изравнен - 16:16. Играта продължи точка за точка до 21:21. В самия край на гейма обаче иранците успяха да затворят с 25:23. Волейболистите не удържаха на устрема на Бразилия Вторият гейм отново започна равностойно и продължи така до 15:15. После обаче иранците взеха инициативата и поведоха с 4 точки. Българските национали успяха да намалят преднината, но в края "персите" удържаха и спечелиха с 25:23. Волейболистите се върнаха към победите с обрат срещу Франция В третата част "лъвовете" имаха шанс да се върнат в играта като на второто прекъсване водиха с 16:13. Иранците обаче демонстрираха формата, с която станаха шампиони на Азия и затвориха гейма 25:21. Утре България посреща Сърбия в 20:40 часа, като това ще е последната среща от груповата фаза.

Волейболистите не удържаха на устрема на Бразилия

22 June 2019 14:15

България загуби от олимпийския шампион Бразилия с 1:3 (20:25, 25:21, 19:25, 14:25), в първия си мач в група 16, от четвъртия уикенд на Лигата на нациите в град Куиаба. Волейболистите се върнаха към победите с обрат срещу Франция Това бе девета победа за „Селесао“, който продължава успешния си ход в турнира и заема втора позиция във временното общо класиране с 1 загуба и 25 точки. "Лъвовете" запазват 12-о място със 7 загуби, 3 победи и 8 точки. Волейболистите паднаха и от Китай Старши-теньорът Силвано Пранди заложи на следния стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Мартин Атанасов, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро. Официален дебют направиха Радослав Парапунов и Пламен Шекерджиев. Бразилия обърна Русия на Световното по волейбол Въпреки мъжката игра на националите, те успяха да вземат само втория гейм от олимпийските шампиони. В него българите поеха инициативата и при второто техническо прекъсване водеха с 16:13. Домакините успяха да намалят пасива до 18:19, но нашите устояха на всички атаки и се наложиха с 25:21. В другите части на срещата домакините имаха водещата роля - особено в последния, когато се наложиха с 25:14.  С най-голям актив за България бе Цветан Соколов с 14 точки (48% ефективност в атака). Розалин Пенчев завърши с 12 точки в мача (2 блока, 3 аса, 32% ефективност в атака). Теодор Тодоров отбеляза 5 успешни блокади и завърши с 9 точки. Тежка загуба за волейболистите срещу Португалия В топреализатор за Бразилия се превърна Йоанди Леал с 15 точки. Рикардо Лукарели добави 13 точки за успеха. На 23 юни България ще играе срещу Русия, която по-рано тази нощ надигра Германия с 3:1 гейма, докато олимпийските шампиони ще спорят с Бундестима. Срещите са съответно от 00,00 и 03,00 часа българско време.

Волейболистките победиха световния шампион Сърбия с 3:1 гейма

18 June 2019 14:59

Женският национален отбор на България записа втора поредна победа във Волейболната лига на нациите, след като се наложи над световния шампион Сърбия с 3:1 (21:25, 25:21, 25:17, 25:23), в двубой от група 18, изигран в Нингбо (Китай).  "Лъвиците" заемат 15-а позиция в класирането със 7 точки (2 победи, 11 загуби).  Волейболистките с първа победа в Лигата на нациите Двата отбора бяха равностойни в първата част, но ключовите точки бяха спечелени от сръбкините. Българките взеха инициативата през следващите два гейма и обърнаха резултата в своя полза.  Четвъртата част започна ударно за "лъвиците" - 8:0. В края на мача волейболистките от западната ни съседка успяха да стопят огромната преднина на само 2 точки. Българките удържаха и затвориха с 25:23 точки и 3:1 гейма.  Най-резултатни бяха Нася Димитрова и Мирослава Паскова с по 15 точки. За съперничките Катарина Лазович и Милица Кубура реализираха 16 точки. Утре момичетата на Иван Петков излизат срещу домакина Китай в 14:30 ч. българско време.

България с трудна победа срещу Австралия

14 June 2019 23:47

Българският национален отбор по волейбол постигна трудна победа срещу Австралия с 3:2 гейма (20:25, 29:27, 22:25, 25:21, 15:13). Двата тима се изправиха един срещу друг в зала "Конгресна" във Варна, в среща от турнира за Лигата на нациите пред изключително малко публика. Волейболистите се върнаха към победите с обрат срещу Франция България поведе с 5:4 в началото на двубоя, а при първото техническо прекъсване вече водеше с 2 точки - 8:6. При следващите 3 разигравания обаче австралийците ни задминаха с 9:8. Националите успяха да изравнят при 14:14, но последваха две успешни атаки на Самюъл Уолкър и 16:14 за гостите при второто техническо прекъсване. След това настъпи подем в играта на "кенгурутата" и възпитаниците на Марк Леведев затвориха гейма с 25:20. Австралийците стартираха уверено втората част и на първото прекъсване вече водиха с 4:8. Малко след това преднината се увеличи – 4:11. Българите  стабилизираха играта си и след добра атака на Цветан Соколов съкратиха разликата до 1 точка 21:22. Австралия стигна до геймбол при 24:22, но ас на Тодор Скримов ни върна в играта – 24:24. В крайна сметка двоен блок на националите им осигури победата във втория гейм – 29:27. Българските волейболисти дръпнаха бързо в началото на третата част с 8:5 при първото техническо прекъсване. Скоро след това обаче Австралия изравни при 13:13. България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване, след единична блокада на Алекс Грозданов. Последваха подем в играта на възпитаниците на Марк Лебедев и те поведоха с 20:17, след което Силвано Пранди взе прекъсване. Това обаче не даде резултат и австралийците спечелиха третата част с 25:22. Волейболистите победиха Канада в повторния дебют на Пранди Четвъртият гейм се разви изцяло по вкуса на България, която поведе с 8:4. Последваха разменени точки, а ас на Скримов направи резултата 14:9. Розалин Пенчев също демонстрира умела игра от начален удар и увели преднината на 22:18. След аут на играч на гостите възпитаниците на Силвано Пранди надделяха с 25:21. В последния пети гейм родните национали допуснаха изоставане с 12:9. Въпреки това те стиснаха зъби и стигнаха до важен успех с краен резултат 15:13.

Волейболистките с първа победа в Лигата на нациите

14 June 2019 01:24

Женският национален отбор по волейбол на България постигна първа историческа победа в Лигата на нациите. "Лъвиците" се наложиха над Република Корея с 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 26:24) в последния си мач от група 13, в четвъртата седмица от световната надпревара, на турнира в Перуджа (Италия). Волейболистките отстъпиха и в третия си мач в Лигата на нациите Така те вече са на петнадесето място във временното класиране с 1 победа, 11 загуби и 4 точки. Корейките пък отстъпиха назад и заемат последното шестнадесето място също с 1 победа и 11 загуби, но с 3 точки. Селекционерът Иван Петков заложи на следния стартов състав: Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Мира Тодорова, Гергана Димитрова, Силвана Чаушева, Петя Баракова, Жана Тодорова (либеро).  Волейболистките започнаха със загуба в Лигата на нациите Волейболистките ни не стартираха мача уверено и позволиха на корейките да дръпнат с 18:13. Разликата се оказа непреодолима и азиатките спечелиха първата част. Българките се вдигнаха за следващите два гейма и след отлични отигравания в ключови моменти поведоха с 2:1. Играта през четвъртата част бе много равностойна, но въпреки хъса на корейките "лъвиците" запазиха хладнокръвие и надделяха с 26:24. Така достигнаха до първата си победа с 3:1 гейма. С най-голям актив за победата на България бе Нася Димитрова с 24 точки (1 ас, 5 блокади), 16 точки добави Мирослава Паскова (1 блокада).  Българките остава да изиграят още три мача през следваща седмица като последователно ще се изправят срещу световните шампионки от Сърбия, домакинките от Китай и коравия отбор на Германия.

Волейболистите се върнаха към победите с обрат срещу Франция

09 June 2019 13:48

Националният отбор по волейбол сложи край на серията си от четири поредни загуби в Лигата на нациите с впечатляващ обрат срещу Франция - 3:2 (18:25, 22:25, 25:21, 25:22, 15:11) в третия си мач от втория кръг в Нингбо, Китай. След като записаха поражения от домакините от Китай и световните шампиони Полша в предишните два дни (и още две поражения предния уикенд), днес “лъвовете” показаха характер, за да запишат успех срещу силния тим на Франция - вицешампион в турнира. “Петлите” започнаха уверено срещата и дадоха само 18 точки на съперника си в първия гейм, а втората част също отиде на сметката на Франция след 25:22. Тимът на Силвано Пранди успя да се вдигне от тежката ситуация и да вземе третия гейм на 21 точки, а след 25:22 в четвъртата част се стигна до тайбрек. В него България се наложи с 15:11 и записа втората си победа в тазгодишното издание на надпреварата. Най-резултатен за България бе посрещачът Розалин Пенчев с 18 точки, а Светослав Гоцев и Николай Пенчев реализираха по 12 точки. Националите ни се представиха много силно на блокада днес, като стигнаха до 15 точки от блок срещу само шест за Франция. Съставът на България: Розалин Пенчев, Николай Пенчев, Красимир Георгиев, Николай Учиков, Алекс Грозданов, Георги Братоев, Петър Каракашев (либеро).  Селекцията ни има две победи и четири загуби в Лигата на нациите, а участието на нашите продължава следващата седмица във Варна заедно с Австралия, Италия и Япония. Мачовете край морето ще се проведат от петък до неделя.

Волейболистите паднаха и от Китай

07 June 2019 17:16

Мъжкият национален отбор допусна трета поредна загуба във волейболната Лига на нациите. Българите не успяха да се противопоставят на домакините от Китай и загубиха с 0:3 (24:26, 20:25, 17:25) в първата си среща от група 5 (втори кръг) на турнира в град Нингбо. Успехът бе първи за Китай в надпреварата. Тимът на Силвано Пранди пътува близо 55 часа от Аржентина до Китай преди двубоя. Италианецът заложи на следния стартов състав: Светослав Гоцев, Тодор Скримов, Николай Учиков, Красимир Георгиев, Валентин Братоев, Георги Братоев, Мартин Иванов - либеро. Селекционерът гласува доверие за първи път като титуляр на либерото Мартин Иванов. "Лъвовете" имаха всички шансове да спечелят първия гейм. Те имаха геймбол при 24:23, но не успяха да го оползотворят. Домакините се възползваха и показаха характер, като се наложиха с 26:24.  До края на срещата волейболистите ни не успяха да покажат възможностите си. Китайците диктуваха развоя и логично записаха бърз успех. Светослав Гоцев е най-резултатен за България с иначе скромните 9 точки (1 ас, 5 блокади), 8 добави Тодор Скримов (1 ас). Реализатор за Китай бе Чуан Джианг с 16 точки (2 блокади). Утре (8 юни) селекцията ни среща световния шампион Полша от 11:00 часа наше време.

Националите загубиха от Аржентина във втория си мач

02 June 2019 10:23

Мъжкият национален отбор по волейбол не успя да се противопостави на Аржентина в Лигата на нациите. Във втория си мач от първия уикенд в турнира тимът ни отстъпи пред домакините с 0:3 (16:25, 21:25, 23:25) в град Мендоса. Ден по-рано селекцията на италианския треньор Силвано Пранди победи Канада с 3:1. Тази вечер от 22:10 часа наше време България играе срещу Португалия. Волейболистите победиха Канада в повторния дебют на Пранди Волейболистите на Аржентина започнаха отлично, докато България записа колеблив старт. Домакините поведоха с 8:3, а второто техническо прекъсване дойде при 16:12 в тяхна полза. Разликата се увеличи на 19:12 и Аржентина спечели безпрепятствено първия гейм. Втората част започна равностойно и това продължи до 13:13. Грешки в играта на българите доведоха до аванс в полза на съперника и „гаучосите“ поведоха с 16:13, а след това и с 21:17. Независимо от предприетите промени от страна на Силвано Пранди, аржентинците устояха на всички опити за обрат и затвориха без проблеми и втория гейм с 25:21. Третата част започна с ударното 5:1 в полза на България, а първото техническо прекъсване дойде при 8:6 наша полза. Съперникът стопи пасива и последва равностойна игра. Второто техническо прекъсване отново дойде при 2 точки разлика за България - 16:14, като националите ни продължиха да диктуват играта. Аржентинците обаче не се предадоха и изравниха при 22:22, което накара Пранди да вземе почивка. Последва контра на Франки и 23:22 за домакините. В крайна сметка домакините спечелиха с 25:23 след атака на Бруно Лима и грешка на българите, а с това и мача с 3:0 . Най-резултатен за българския тим отново беше Николай Учиков с 13 точки (43% ефективност в атака).  Съставът на България: Георги Сеганов, Николай Учиков, Розалин Пенчев, Николай Пенчев, Красимир Георгиев, Алекс Грозданов - Петър Каракашев-либеро.